Pages

16 Ağustos 2014 Cumartesi

The Cropped Nedir, Nasıl Çalışır?


Bobiler.org aylık 1 milyon ziyaretçisiyle birlikte, Türkiye’deki en büyük görsel içerik barındıran özgün bir site. 2006 yılından beri aktif olarak hizmet veriyorlar. Hal böyle olunca sınırları kaldırıp yurtdışında da iş yapacak bir proje geliştirmeleride kaçınılmaz oluyor haliyle.

Bobiler.org’un kurucusu Ozan Tüzün’ün vermiş olduğu bilgilere daha önce yurt dışı planlarının olacağını bildirmişlerdi. Şuan beta olarak yayın hayatına başlayan The Cropped . com projesi tamda Ozan Tüzün’ün bahsetmiş olduğu proje oluyor.

Bu sitede daha önceden yüklenmiş hazır bir şablon uygulaması bulunuyor. Karakter, resim yada grafiksel ekranda kullanılacak diğer materyaller seçilip yazılar kullanıcılar tarafından oluşturuluyor ve tabiri caizse "create" işlemi ziyaretçiler tarafından sağlanmış oluyor. İçeriğin tamamen ziyaretçiler tarafından üretilmeside aslında kaliteyi bir hayli arttıracak gibi duruyor. Çünkü insanlar özgürce ifadelerini kullanıp eğlenceli ürünler ortaya çıkarabiliyorlar. Zaten hali hazırda bulunan beta yayındaki grafiklere bakılacak olursa sitenin amacına uygun bir şekilde başarılı olacağı şimdiden görülebiliyor.

Kullanıcılar herşeyi site üzerindeki araçları kullanarak yapıyor, herhangi farklı bir uygulamaya gerek kalmıyor. Üretilen grafik sosyal medya platformlarında hazır butonları kullanarak paylaşılabiliyor. TheCropped Amerika ve benzeri ülkelere açılmayı ve büyük çaplı bir gelişme göstermeyi planlıyor diyebiliriz. Şimdiden söylemek gerekirse yurtdışına açılmalarını çok başarılı ve yerinde olarak buluyorum. İnanıyorum ki, Amerika, İngiltere gibi ülkelerde kullanıcılar tarafından çok büyük bir ilgi görebilir. Kendilerini tebrik ederim.

 http://www.thecropped.com/

Hiç yorum yok: