Pages

16 Şubat 2015 Pazartesi

İstanbul'dan Akyazı'ya Nasıl Rahat Gidilir?

Otobüs Resmi

Akyazı, Adapazarı yada Küçücek gibi yerlere İstanbul'dan rahat yolculuk yapabilmenin inceliklerini sizinle paylaşmak istiyorum. Bu yazı tecrübeyle sabitleşmiş olduğundan dolayı dikkatle okumanızı ve faydasını görebilmenizi temenni ediyorum.

Adapazarı ve akyazı gibi yerlere İstanbul'dan Metro ve VIB Turizm firmalarıyla ulaşım yapılabiliyor. Ancak burada dikkat edilmesi gereken noktalardan bahsetmek gerekiyor, bazı püf noktalarını sizlere aktarmak istiyorum;

Metro'nun akyazı ve adapazarına giden araçları Alibeyköy cep otogarına uğramıyor. Bu nedenle internetten bilet alırken Alibeyköy cep otogarından binecekmiş gibi bilet alırsanız planladığınız saatlerde varmak istediğiniz yerde zorluk çekebilirsiniz. Çünkü Alibeyköy'e otobüse binmek için gittiğinizde sizi Servis aracına yönlendirecekler, servis aracıyla birlikte Bayrampaşa otogarına gitmek zorunda kalacaksınız. Böylece Akyazı yada Adapazarı'na varış süreniz planladığınızın dışında kalacaktır.

Ayrıca istanbul'da Bayrampaşa otogarına yakın değil, ama Fatih Sultan Mehmet köprüsüne yakın bir yerlerde oturuyor. Kavacık kavşağına rahat bir şekilde ulaşabiliyorsanız. Bayrampaşa'dan kalkan otobüse Kavacık'ta biniş yapabilirsiniz. Buda istanbulun sıkıcı trafiğinden ve otogar telaşasından sizi kurtacaktır. Örneğin 500T iett aracının hattı üzerindeyseniz Kavacık'a rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Çünkü köprüden sonra Kavacık durağında hemen bu otobüsten inebiliyorsunuz.

Hiç yorum yok: