Pages

23 Mart 2015 Pazartesi

Eşofmanlı Şevket İle Türk Mizahında Yeni Bir Dönem

Eşofmanlo Hoca Çizim

Hepimizin severek izlediği ve beğendiği güldür güldür show'un en popüler karakterlerinden biriside hiç şüphesiz ki Eşofmanlı Şevket Hoca'dır. Eşofmanlı Şevket Hoca'nın insanlar tarafından beğenilmesinin bir çok unsuru var. Bu unsurlar canlandırılan karakterin çok benzer şekilde mizahi yöntemlerle oynanıyor olması, tiyatro teknikleri ve yetenekleri gibi bir çok özellikle de bütünleşince ortaya çok başarılı bir karakter çıkmış oluyor.

Eşofmanlı Şevket Hoca'nın bu kadar çok tutulmasında ki en önemli etken ise üzerinde barındırmış olduğu "özgünlük" derecedir. Yani Eşofmanlı Şevket Hoca bir Cem Yılmaz, Bir Recep İvedik gibi kendisine özgün yetenek olarak belirginleşmiştir. Buda onun taşımış olduğu karakterin popüler olmasına ve tabiri caiz ise insanlar tarafından çok tutulmasına sebep olmaktadır.

Eşofmanlı Şevket Hoca hepimizin gündelik hayatta televizyonlarda, konuşmalarda, halk arasında karşılaştığımız bir çok gerçek ama komik olayları mizahi bir yöntemle kendisine özgün bir şekilde canlandırdığı için bu kadar çok beğeniliyor. Türk mizahında yeni bir ekol olarak önümüzde ki zamanlar da daha sık görmeye başlayacağımız bu karakteri umarım başarılı bir sinema projesiyle de taçlandırır ve yeni rekorlara şahit oluruz.

Hiç yorum yok: