Pages

16 Nisan 2015 Perşembe

Lüks Bilgisayar Kasası Modelleri

MBX MKII

PC kasası dediğimiz şeyler artık sadece bilgisayar bileşenlerinden oluşan bir metal kasa değiller. Daha doğrusu boş kutu olma özelliğinden artık çok uzaktalar. İnsanlar aldıkları bilgisayar kasalarını modifiye etmeye bir hayli ilgi gösteriyorlar. Xforma’nın geliştirmiş olduğu MBX MKII isimli bilgisayar kasası basit bir kasa olmakla kalmıyor lüks seven ve lüks tutkusu olan insanlarada hitap ediyor.

Bilgisayar kasasının giriş seviyesindeki modeli 1.250 dolar fiyattan satılıyor. Kasa üzerinde farklı özelleştirmelerin yapılmasını isteyenler ise fiyattaki artışa katlanmak zorunda kalıyor. Anakartın takıldığı bölüm tek parça alüminyumdan oluşuyor. Aynı şekilde HDD kısmıda alüminyum parça ve malzemelerden üretiliyor. Tahmin edebileceğiniz gibi genelde bu tarz ürün malzemelerinde özellikle kasa içlerinde plastik malzemeleri kullanılırdı ancak bu lüks kategorisinde adlandırdığımız kasanın bazı bölümlerinde alüminyum parçaların tercih edilmesi kasa fiyatınında artmasına sebep oluyor. Ayrıca bu kasaları kullanan kişilere özel bir sitede oluşturulmuş, kasa hayranları bu forum üzerinden birbirleriyle iletişimde kalıyorlar.

www.xforma.com

1 yorum:

Fastest Techno dedi ki...

Kasanın görüntüsü güzel ama önemli olan güç kaynağının kalitesi. Çok akım çeken kartlar takıp kasayı kebap yapmak ta var.