Pages

19 Haziran 2015 Cuma

Yeni Bir Girişim Örneği; Blogger Dizini

Blog Dizin ve Seo

İnternette bir çok farklı dizin siteleri yer almakta. Bunlardan bazıları DMOZ gibi çok üstün yeteneklere ve veri tabanına sahip kaynaklar olmakla birlikte yerli girişim örneği olarakta bir çok farklı dizin platformları bulunmaktadır. Dizinlerin internet siteleri için vazgeçilmez birer kaynaklar olduğunu çok iyi biliriz. Özellikle web master işi ile uğraşıp siteyi yönetenler ve seo ile ilgilenenler dizinlerin siteye kattıkları değerin farkındadırlar.

Dizinlerde genellikle web sitelerinin adları, ne ile ilgili oldukları, içerik türleri ve buna benzer ufak tefek bilgiler tutulmaktadır. Bunlar sitenin tanımını oluşturur ve o siteyi belli başlı kategoriler altında listelerde tutulmasını sağlar. Yakın bir zaman önce kurduğum ve şimdiden ilgi duymaya başlayan farklı bir dizin örneğini de sizinle paylaşmak istiyorum. Ücretsiz Blogger Dizini ismi ile yayın yapan bu platform sadece blogger kullanıcılarına hizmet veriyor ve dizinlerinde sadece blogger sitelerini tutuyor. Bu özelliği ile diğer tüm dizin sitelerinden ayrıldığını ve kendisine özel bir yayın politikasına sahip olduğunu belirtmekte fayda var.

Blogger dizin sadece Türkçe yayın yapan bloggerları kabul ediyor. Sizde blogger kullanıcısı iseniz fazla vakit kaybetmeden blog adresinizi bu platforma kaydedebilir ve sınırsız backlink kazanabilirsiniz. Böylece blogunuzun ziyaretçi sayısı ve trafiğide doğal yöntemlerle arttırılmış olacaktır.


Hiç yorum yok: