Pages

20 Ekim 2015 Salı

Google Rehber İphone'a Nasıl Entegre Edilir?

Google Rehber

Telefon değiştirmenin en zor yanlarından birisi entegrasyon işlemleridir. Bir telefondan farklı bir telefona geçmeden önce tüketicilerin en çok çekindikleri konu genelde alışkanlıklar ve servislerle ilgili olan uyuşmazlıklardır. Örneğin android işletim sistemli bir telefondan windows phone yada ios platformlu bir telefona geçiş yaparken yeni telefonunuzda da şuanda kullanmakta olduğunuz tüm uygulamaların çalışıp çalışmayacağını en azından kontrol etmeniz gerekiyor.

Bu uyuşmazlıkların önüne geçmek için programlama dünyasında da somut adımlar atılıyor ancak halen daha bir platformda çalışan uygulamanın diğer platformlara da destek verdiği net bir şekilde söylenemiyor. Bunun nedeni farklı geliştirme ortamları ve farklı programlama dillerinin kullanılıyor olması. Uygulamalarla birlikte birde servislerle ilgili konularda gündeme geliyor, örneğin android telefonunuzda gmail hesabınıza bağlı rehberiniz yer alıyor ve bu rehberi iphone'a nasıl yükleyeceğinizi bilemiyorsunuz. 

Normalde bu işlem android telefonlarda çok basit, eğer rehberiniz Google'a kayıtlıysa ilk telefonun kurulduğu anda gmail adresinizi eklerken otomatik olarak sync işlemi gerçekleşiyor. İphone bir cihazda ise bu aynı değil, yeni bir mail adresi olarak ayarlar menüsünden gmail'inizi telefona tanıtmanız gerekiyor. Bu işlem esnasında kişiler/rehber sync işlemi için karşınıza çıkan kutucukları onaylayıp rehberinizin aktarılmasını sağlayabiliyorsunuz.

Hiç yorum yok: