Pages

21 Ocak 2018 Pazar

Ve Sonra Yol Bitti | Hüseyin Cengiz

Ve Sonra Yol Bitti

Change.org üzerinde piyasadan toplatılması için aktif kampanyası olan ve şuan ben bu makaleyi yazarken 160K'ya yakın bir kampanya imzası bulunan, hayvan hakları savunucuları tarafından çok eleştirilen bir kitap. Aslında bu kadar fazla eleştirilmesi ve tepkileri üzerine çekmesinin nedeni kitapta bazı bölümlerde zoofili yani hayvanla cinsel ilişkiyi konu alan bölümlerin yer alması. Bu içerikler nedeniyle insanları zoofili'ye yönlendirebileceği ve hayvanlara yapılan tecavüzler gibi iğrenç olayların artmasına yol açacağı düşünülerek tepkileri üzerine topladı.

Konuyla ilgili yayınevi bir açıklama yapmak zorunda kalmış ve duruma özetle açıklık getirmeye çalışmış. Edebiyatın sadece aşkların, güzelliklerin ve mutlulukların anlatıldığı bir alan olsaydı kitap raflarında sadece masalların olacağını ve edebiyat'ta sınır olmadığını, bu tarz çarpıklıkların kişiyi ona yöneltmediği sürece kitapta kullanılmasının yazarın inisiyatifinde olabileceğini söylemiş.

Bu arada kitapta ilgili konuların geçtiği kısımların devamında yayınevinin dile getirdiği gibi konuya dahil olan kişi, asker arkadaşları tarafından pestili çıkana kadar dövülüyor. Kitap'ta, zamanında göç etmek zorunda kalan Ermeni, Dersimli ve Türk vatandaşlarının torunlarının yaşadıkları aşk ve göç hikayeleri anlatılıyor.

Hiç yorum yok: