Pages

11 Mart 2018 Pazar

Yerli Dijital Para Birimi SİKKE Nedir?

Yerli bir coin olarak gündeme oturan ve öyle görülüyor ki önümüzdeki yıl ve 2019'da dahil olmak üzere uzun bir süre trendlerde yerini alacak, belki de yatırımcıların yeni gözdesi olacak bir dijital para biriminden bahsediyoruz, evet yerli bir dijital kripto para birimi, onun adı SİKKE.


Logo


Sikke ilk başta yerli bir üretim olması nedeniyle dikkatleri üzerine çekiyor, yüzlerce bitcoin türleri arasında yerli bir dijital para birimininde üretilmesi ve bu kervana dahil edilmesi dikkatleri pekala çekecektir fakat bu teknolojinin Türk girişimcileri tarafından da takip edilmesi, bir girişim olarak zaman ve emek harcanması, tüm bunlar "yerimizi bu sefer daha tren kaçmadan erkenden almamız" anlamına geliyor olabilir mi?

Sikke Nasıl Bir Coin?


Sikke Coin

Yerli coin olarak karşımıza çıkan Sikke, yazılım geliştirmeleri an be an devam eden ve şuan sikke.com.tr üzerinden detaylarına ulaşabileceğiniz, hesap oluşturup depozito yatırabileceğiniz bir platform. Sikke, Nisan ayında 4 periyottan oluşan bir planlamayla satışa sunulacak ve 2018 yılı içerisinde toplam 10 milyon token arz edilerek piyasaya hızlı bir giriş yapılacak. 

Sikke'de diğer platformlarda göremediğiniz bazı yenilikler ve yatırımcıların kâr elde etmesinin önünü açan teknolojilerde var. Örneğin Sikke'de yer alan uzun vadeli kazanç sistemi ile yatırım yaparak kâr elde etmeyi düşünebilirsiniz. Detaylı bilgi için Sikke'nin resmi web sitesini incelemenizi öneririm. Özellikle binance gibi anlık işlemlerin yapıldığı ve belkide insanların zarar etmesine yönelik kurulan sistemlere karşı Sikke'nin geliştirmiş olduğu bu uzun vadeli kazanç sistemi çok ses getirebilir diye düşünüyorum.

Dijital para birimiyle ilgili çok büyük bir bilgiye sahip olmasam da çevremdeki arkadaşlarım ve bu işle ilgilenen dostlarımdan aldığım kırıntılar nedeniyle böyle bir makaleyi yazmayı uygun buldum. Çünkü bir dostum özellikle Sikke coin hakkında beni bilgilendirdi ve hatta ufakta olsa bir miktar yatırım yapmamı tavsiye etti, tabi ki bunun altında bir çok neden vardı. Bunlar Sikke'nin yerli olması nedeniyle sağlamış olduğu güven, ve bu güvenle birlikte sosyal medyada duyurulduğu ilk andan itibaren fazlasıyla gördüğü ilgili. Tüm bunlar sanki dünya çapında ses getirecek ve yatırımcılarının yüzünü fazlasıyla güldürecek bir dijital paranın geldiğini işaret ediyor olabilir. Eğer öyleyse ve coin para birimleriyle ilgileniyorsak belki bu yeni bir başlangıç bizler için bir fırsat olabilir.

Bir yatırım tavsiyesi yapmıyorum fakat eğer dijital para birimleriyle ilgileniyorsanız ve bu alana merakınız varsa Sikke'nin web sitesini incelemenizi ve biraz araştırmanızı öneririm. Çünkü güven veren ve değerleneceğini hissettiğim bir coin türü. 

Sikke İle İlgili Kısaltma ve Teknik Bazı Detaylar


Sikke Dijital Para

Varlık Adı: Sikke
Kısa Adı: SKK
Bölünebilirlik: 1/1.000.000
Hacim: 100.000.000
Şifreleme: SHA256Sikke tokenlarının 1 Haziran itibariyle halka ve tüm dünyaya açılması planlanırken bunun yanı sıra borsa açılış fiyatı olarak 1 Sikke (SKK) için fiyatın 1 TL olarak belirlendiğini de belirtmekte fayda var. Tüm bunlarla birlikte SikkeMobil Nisan 2018'de, SikkeSmartPlatform Haziran 2018 ve SikkeICO'nun Ekim 2018'de yayınlanması planlanmış. 

Benim dikkatimi çeken birde Sikke platformunun kripto sömürü düzenine karşı çıkıyor olması ve bu konuda da bazı önlemleri alt yapısında alarak farklılık göstermesi oldu. Hatta açıklamaların yer aldığı kendi sayfalarında bilgisayar kullanıcılarının bu konu yüzünden yıllardır olumsuz etkilenmelerinin yanısıra dünya çapında bitcoin madencilerinin bir yılda ürettiği elektrik miktarının 150 ülkenin harcadığı enerjiden daha fazla olduğu belirtiliyor. Sözüm ona yerli bir girişim, yerli bir dijital para ve diğerlerinden farklı, diğerlerine göre güven veren, başka bir şeylerin başka bir teknolojinin ve altyapının geliştirildiği kaliteli bir platformdan bahsediyoruz. Umarım bu yolculukları uzun soluklu olur ve yerli bir dijital para bu konuda öncü olarak dünya çapında ses getiri ve yatırımcılarını da sevindirir. Girişimcileri tebrik ediyorum ve kendilerine başarılar diliyorum.

Sikke Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin;

www.sikke.com.tr

Hiç yorum yok: