14 Ekim 2010 Perşembe

Klanlarda Aynı Saniyede Çoklu Saldırı

Paladin

Klanlar' da yeni gelişen bir oyuncu çevresinde bulunan barbar köylerini yağmalayarak ekstra ham madde elde edebilir. Barbar köylerini yağmalama saldırıları gelişime çok büyük katkı sağlamaktadır. Çünkü hammadde olmadan köy çok yavaş gelişir. Ama bir yağmalama saldırısında binlerce ganimet elde edilebilmektedir.

Bir köye birer saniye ve daha erken aralıklarla ard arda dört, beş tane yada daha fazla saldırıyı nasıl yapabiliriz?

Farklı koordinatlarda ki köylere en fazla bir saniye aralıklarla nasıl saldırı gönderebiliriz?


Yukarıda ki soruların cevaplarını arayalım, ne gibi faydalarını görürüz biraz inceleyelim.

Gözümüze kestirdiğimiz bir köye birden fazla saldırı yapacak olalım. Öncelikle saldırı yapmayı düşündüğümüz köyü haritada ortalarız, sonra köye tıklayıp seçenekler ekranına geçeriz. Açılan sayfada birlik gönder linkine "sağ tık" yapıp ne kadar saldırı yapacaksak (örn. 5 tane) sayısı kadar "yeni sekmede aç" diyoruz. Şimdi açtığımız tüm pencereler de birlik gönderme ekranına girilmiş oldu. Sadece ilk sayfamızda ki ekran aynı yerde duruyor olacak. O ekranıda "birlik gönder" e tıklayarak geçiş yapıyoruz. Böylece saldırı yapma ekranında 5 tane sayfamız olacaktır. Şimdi tüm ekranlarda ki bilgileri giriyoruz, mesela her sayfada birliğimizin yeteceği kadar 100' er tane mızrak bilgisi girdik. En başta açtığımız sayfaya geri dönüyoruz. Tekrar tüm sayfalara gidip "saldır" tuşuna basıyoruz ama "ok" demiyoruz. Şimdi en başta ki sayfaya geri dönüyoruz, mouse imlecini "ok" butonunun üzerine getiriyoruz. Ctrl tuşuna basılı tutarak "ok" diyoruz, hemen tab tuşuna basıyoruz ve yine "ok" diyoruz. Bu döngüyü devam ettiriyorsunuz.

Ctrl tuşuna sürekli basılı tuttunuz, peş peşe tab tuşuna basabilirsiniz. Ancak bu sırada aynı şekilde farenizin sol tuşuna tabdan daha hızlı basmalısınız ki araları kaçırmayasınız. Böylece aynı saniye de aynı köye dilediğiniz gibi birliklerinizi yönlendirebilirsiniz.

Hiç yorum yok: