5 Ocak 2011 Çarşamba

Maillerini Siler Misin Lütfen?

Biliyorsunuz ki geçtiğimiz günlerde hotmail kullanan 20 bin kişinin hesabında ki mailler de silinmeler, kayıplar ve benzeri hatalar yaşanmıştı. Bazı hesapların neredeyse tüm mailleri silinirken, bazılarının hesapları 10 yıl önceye kadar gittiği söyleniyor. Sunucular da yaşanmış bir problemden dolayı böylesine büyük bir kayıp yaşanmış olsa gerek. Aklımıza dev bir şirketin neden böyle bir hataya düştüğü gelecek?

Ben şaşırmıyorum, bunlar da olacak. Olmalıda zaten. Olmaması acayip bir şey olur. Neticede internette gezdiğimiz her sayfa bir servera bağlı. Ve o server yoksa, internet sayfasıda yok anlamına geliyor. Ancak 3,5 yıl önce ki maillerin geri gelmesi için microsoft forumların da ortalığı birbirine katmanın ne anlamı var? Gerçekten anlam veremiyorum, zaten ücretsiz bir servis kullanıyorsun. Öyleyse çok çok önemli olan maillerini yedekle, kişisel bilgisayarına kaydet. Bir çözüm yolu üret kendi kendine.

Mail demişken, outlook kullanan insanlarda da şu mail arşivleme olayını anlayamıyorum. Yahu arkadaş 2005 yılında ki mailleri ne yapacaksın? Çok çok çok önemli birşey değilse sil gitsin, yapacağın tek şey "delete" demek. Bir bakıyorsunuz kullanıcının .pst dosyası 30 GB olmuş. Sonra gel, "benim mailim yavaş çalışıyor" de..

-Maillerini silermisin? : )

Kıssadan Hisse; Büyük şirketlerde küçücük bir hatadan dolayı isimlerini lekeleyebilirler.

Hiç yorum yok: