15 Mayıs 2017 Pazartesi

En İyi Ekran Kartı Modelleri | 2017

Bilgisayarlardan tam bir verim alabilmek için en iyi parçaların, en iyi unsurların değerlendirilmesi gerekir. Bu noktada da ekran kartı elbette ki öne çıkar. Ekran kartının kaliteli ve kullanışlı olması, cihazın ana kartına uygun olup tam bir verimle çalışması sağlanmalıdır. Günümüzde kullanıcılar ekran kartı seçerlerken marka, model, özellik gibi unsurları değerlendirirler. Bu nedenle de en iyi ekran kartı modelleri her daim merak edilir.

Son zamanların en kaliteli ve en popüler ekran kartlarını da bu şekilde değerlendirip ortaya koymak mümkündür. Bu modeller en iyi ve en verimli ortamlarda çalışmalıdır. Söz konusu ekran kartı modellerinden bazıları şu şekilde belirtilebilir;

  • Nvidia Titan XP; Oldukça sağlam bir girişle pazarı hareketlendiren söz konusu ekran kartı Pascal mimarisine sahiptir. Üründe GP102 grafik birimi kendini gösterirken, 16 nm üretim teknolojisi de özellikler arasındadır. Toplam bellek miktarına bakıldığında 12 MB hafıza öne çıkar. Bu ürün masaüstü bilgisayarlara uyumludur, laptoplar için farklı ekran kartlarına yönelmek gerekecektir.
  • Nvidia GTX 1080 Tİ; Nvidia'nın Titan XP modelinden sonra en çok dikkat çeken modeli budur. 11 GB'lık bellek özelliği, 584 çekirdek sayısı ve 12.1 directX desteği ile kullanışlı yapısını sürdüren bu ürün pek çok farklı cihaz için uygundur.
  • Nvidia GTX 1080; Bu ekran kartında 8 GB bellek özelliği dikkat çekerken, yine Pascal mimarisi kendini göstermektedir. Bellek hızı bir miktar düşük olarak lanse edilen bu modelde, performans olarak bir sıkıntının yaşanmadığı da görülebilir. .1 directX sürüm desteği ve CUDA 2560 çekirdek sayısı ile dikkatlerden kaçmayan bu ekran kartını siz de bir an önce deneyebilirsiniz.
  • Nvidia GTX 1070; Daha çok oyun oynamak için kullanılan cihazlarda tercih edilen bu model, 8 Gbps bellek hızı ile bir miktar düşük bir değerle işlem görmektedir. Çekirdek sayısı olarak 1920 CUDA, direct X desteği olarak da 12.1 değerlerinden bahsetmek mümkündür. BU model, fiyat olarak da diğerlerine göre bir hayli uygundur.

Hiç yorum yok: